טל: 052-3563564

הם היו שם כשכתבו את השירים

לפני 6 שנים עלה במוחי רעיון מקורי:
להפגיש את הקהל עם בני משפחה וחברים של מלחינים, משוררים, פזמונאים וזמרים.
בתוכנית הם משתפים את הקהל בסיפורים מהבית, וחושפים אותו לתמונות שלא נראו לפני כן.
התוצאה: 25 תוכניות שונות, מרתקות ומגוונות.

שירי אריק איינשטיין ושלום חנוך
עם דפנה ארמוני

מופע הוקרה לאחד הזמרים הישראלים החשובים ביותר , שהיה פס הקול של חיינו במשך למעלה מ 50 שנה. בתכנית- שירי שלישיית גשר הירקון, החלונות הגבוהים, לול, שבלול ועוד, וכן סיפורים וסרטונים נוסטלגיים.

שירי משפחת בנאי לדורותיה
עם אורי בנאי

משפחה אחת בתולדותינו, אשר הוציאה מתוכה שורה מפוארת של שחקנים, זמרים, קומיקאים, מלחינים ופזמונאים. התכנית מנסה לגעת בסוד הקסם של המשפחה, ולתת מעט מן היצירה המבורכת שלהם.  בתכנית יופיע  אורי בנאי בקטעים מתוך תוכניתו המשותפת עם אביו גברי ("הגשש החיוור"), ובשירי יוסי בנאי.

שירי נחום (נחצ'ה) היימן
עם סי היימן

מופע העובר בחן ובהומור, בחיוך ובדמעה  דרך תחנות חייו המדהימות של המלחין הגדול: "חופים", "אניטה וחואן", "שירים עד כאן" ועוד רבים מנכסי צאן הברזל שהשאיר. נאוה שפיצר וסי היימן, בתו של המלחין, ישירו את השירים, וביניהם תספר סי סיפורים "מבית אבא".

שירי אהוד מנור
עם עפרה פוקס

אהוד מנור

מפגש עם שיריו של אהוד מנור, שהם פס הקול של החברה הישראלית לאורך שנות דור. הצצה נדירה על לידתם של השירים הגדולים, האנשים, התמונות והזיכרונות.

עפרה פוקס, האשה שהייתה אתו לאורך כל שנות היצירה, תספר איך נולדו השירים ואנקדוטות מרגשות מאחורי הקלעים.

שירי אריק לביא
עם שושיק שני

תכנית זמר ממבחר שיריו של הזמר. בהשתתפות  שושיק שני – אשתו ושותפתו על הבמה,  אשר תספר על ילדותו הקשה של אריק, על עלייתו כמטאור בשדה הזמר והתיאטרון, על ההיכרות והחיים המשותפים, שידעו גם כאב אך היו סיפור אהבה גדול, שאין דומה לו.

שירי עוזי חיטמן
עם יונתן מילר

מפגש עם יונתן מילר, שותף ליצירה ולהופעות (שלישיית "הופה היי"). ערב של שירים נפלאים, עם סיפורים מרגשים על מסע ההופעות עם עוזי חיטמן, איש אוהב ארץ ישראל ואוהב האדם.

שירי יאיר רוזנבלום
עם רותי הולצמן
(שוקולד מנטה מסטיק)

 מיטב שירי הלהקות הצבאיות עם הסיפורים הפיקנטיים והתמונות מאחורי הקלעים. בהשתתפות בוגרי הלהקות הצבאיות, אשר ישחזרו את העיבודים המקוריים מאותה תקופה, ויספרו על העבודה המשותפת עם יאיר וחוויות מהופעות במוצבים רחוקים.

שירי נתן אלתרמן ותרצה אתר
עם נתן סלור

תרצה אתר ונתן אלתרמן

נתן סלור, בנה של  תרצה אתר ונכדו של נתן אלתרמן, ישיר משירי אמו וסבו בשילוב זיכרונות וסיפורים מאחורי הקלעים אודות חייהם הדרמטיים של הדמויות במשפחתו.

שירי לאה גולדברג
עם מולי שפירא
(מנחה התכנית "בילוי נעים" בגל"צ)

המשוררת, אשר לא נישאה מעולם ולא הקימה משפחה, השאירה אחריה עשרות שירים שהולחנו עם השנים. מולי שפירא, אשר אמו הייתה חברתה הקרובה של לאה גולדברג, ישתף את הקהל בזיכרונות אישיים מהיכרותו את המשוררת.

שירי יעקב אורלנד ושמרית אור
עם שמרית אור

כיצד נכתבו  "היו לילות", "שני שושנים", "עץ הרימון" ו"שיר שמח"? מפגש עם שמרית אור, בתו של יעקב אורלנד, שתספר  על יחסים מורכבים בין אב ובת, שניהם משוררים, וכן סיפורים  מאחורי הקלעים של שיריה שלה: "הללויה", "תני לי יד" ופזמונים נוספים.

שירי המחתרות והמדינה שבדרך
עם יאיר שטרן ושולמית לבנת

יאיר שטרן, בנו של מנהיג הלח"י וזמרת המחתרות שולמית לבנת יתארחו בשירה וסיפורים מרתקים על סוד הולדתם של שירי הגבורה והמרי, על הלהקה הצבאית הראשונה (הצ'יזבטרון) ועל שירי החיילים היהודיים בשירות הבריגדה בשדות אל עלמיין ובאיטליה.

שירי יגאל בשן
עם יונתן מילר

עלייתו המטאורית של הנער שגדל במושב "נחלת יהודה", שירת בלהקת פיקוד צפון והפך לכוכב גם כזמר וגם ככותב פזמונים ומלחין.  שיריו היפים ישולבו בסיפור חייו, שנקטעו באופן פתאומי ומצער לפני כשנה.

שירי עפרה חזה
עם צור בן זאב

עשרים שנה בדיוק חלפו מאז מותה הטרגי של הזמרת המופלאה. בתכנית שהוכנה במיוחד ליום זה, יופיעו שיריה היפים בשילוב סיפור חייה, החל מילדותה בשכונת התקווה, הצלחתה בזירה הבינלאומית  ועד זכייתה בתואר "האומן הישראלי הנמכר ביותר בכל הזמנים".

משירי אברהם שלונסקי
עם סיגל אשל
נכדתו של המשורר

צילום: אירית קדם

ערב מרתק על אחד המשוררים החשובים בשירה העברית החדשה, שהיה גם מתרגם, עורך ומחזאי. משיריו הבולטים: שיר הפרטיזנים, את חכי לי ואחזור , שירי המחזמר "עוץ לי גוץ לי" ועוד.

נכדתו – סיגל אשל, תספר על סבה - אדם מרתק, שהמציא מילים וחידודי לשון והיה אח ורע לכל המשוררים בני דורו.

משירי סשה ארגוב
עם איתמר וגבי ארגוב

משפחתו של סשה ארגוב תספר, תנגן ותשיר את שיריו המפורסמים של אחד מגדולי המלחינים של הזמר העברי. משתתפים: הבן איתמר ארגוב , הכלה גבי ארגוב וזמר/ת נוספ/ת.

שירי דניאל סמבורסקי ודויד זהבי
עם עפרה סמבורסקי

"בהרים כבר השמש מלהטת", "אני נושא עמי", "הליכה לקיסריה", "הן אפשר" ועוד : תכנית של שירים "נצחיים", שהולחנו ע"י דניאל סמבורסקי ודויד זהבי. בתכנית נפגוש את עפרה סמבורסקי  , שתספר את הסיפורים המרתקים  אודות  אביה.  

שירי רחל המשוררת
עם אורי מילשטיין

אורי מילשטיין, קרוב המשפחה היחיד של רחל, הוא אורי אליו התכוונה רחל בשירה המפורסם. אורי ישתף את הקהל בזיכרונות ששמע מהבית, אודות הגעגועים של רחל לכנרת, הכמיהה לבעל וילד משלה, המפגשים עם ביאליק, כצנלסון, שז"ר ועוד.

מופע עם דן אלמגור

ערב עם יוצר השירים: כל הכבוד, יום יבוא, ולנו יש פלאפל, בלדה לחובש, שומר החומות, וונצואלה, כשאת אומרת לא ועוד..

השירים עם הסיפורים המרתקים שמאחוריהם!

Call Now Button
דילוג לתוכן